Kullanıcı Sözleşmesi

1. Taraflar:


İş bu Müşteri Hizmet ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, Eğitim Başvuru Formu´nu dolduran, onaylayan ve başvuru formunda beyan edilen adreste ikamet eden kişi/kurum/kuruluş ile (sözleşmede “Üye” ve/veya “Alıcı” olarak anılmaktadır),
YALI MAH.ÖĞETMEN NURETTIN MERIC SK. PRESTIJ SIT. A KAPI NO:10 ERDEK BALIKESİR adresinde faaliyet gösteren ve Erdek Vergi Dairesi´ne 379 022 9700 numara ile kayıtlı olan ESENKAL AKADEMİ, TERCÜME VE EĞİTİM HİZMETLERİ (sözleşmede “ESENKAL AKADEMİ” ve/veya “Satıcı” olarak anılmaktadır) arasında, Eğitim Başvuru Formu´nun internet (web sitesi,) üzerinden doldurularak onaylandığı tarih itibariyle karşılıklı mutabakata varılarak imzalanmış sayılmaktadır.

2. Sözleşmenin Onaylanması:

Esenkal Akademi üyeleri, Eğitim Başvuru Formu´nu doldurdukları andan itibaren kayıt işlemleri başlamış ve müşteri hizmet sözleşmesini okuyup/anlayıp kabul etmiş sayılacaktır.

3. Esenkal Akademi Üyelik Sistemi

Esenkal Akademi üyelerine akademinin kendi belirlediği öğrenci numarası ve şifresini kullanarak sisteme girmelerini sağlayacaktır. Öğrenci numarası ve şifre kişiye özeldir, öğrenci numarasını ve/veya şifresini başka kişilerle paylaşan üyelerin eğitimleri ve tüm hakları iptal edilir. Öğrenci numarasının ve şifrenin başkalarıyla paylaşılması sonucunda doğacak her türlü yükümlülükler üyenin kendi sorumluğunda olup Esenkal Akademi sorumluluk kabul etmeyecektir.

4. Hizmetlerin Tanımı:

Müşteri hizmet sözleşmesini onaylayan üyeler, internet ortamında Esenkal Akademi´ye ait web sitelerinden de uzaktan eğitim yapmayı kabul etmiş sayılacaktır. Eğitim için üye tarafından ödenen ücret; eğitim hizmet ve iletişim bedelini içermektedir.

Eğitim sistemi içerisinde sunulan doküman, ses dosyası, sunum dosyası, video dosyası, elektronik kitap vb. tüm materyaller ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, eğitim amaçlı olarak sisteme entegre edilmiştir. Dokümanların tüm hakları üretici, yazar ve lisans sahiplerine aittir. Esenkal Akademi, bu doküman ve materyaller üzerinde hiçbir hak talep etmemekle birlikte, hak sahibinin talebi üzerine ilgili eğitim materyallerini sistemden tamamen kaldırmayı da taahhüt eder.

İlgili kurumlardan gerekli sertifaka eğitimleri alınması durumunda;

a. Kargo firmaları veya kuryeler aracılığıyla gönderilen sertifikaların baskı ve gönderim ücreti, üye tarafından eğitim başvurusu sırasında ödenecektir. Sertifikanın çeşitli sebeplerle teslim alın(a)maması ve Esenkal Akademi´ye geri gelmesi halinde, tekrar sertifika gönderimi yapılmayacak, ancak eğer üye talep ederse sertifika örneği e-posta aracılığıyla üyeye gönderilebilecektir.

b. Hizmet ve sözleşme süresi içerisinde talep edilmeyen sertifikalar, üyenin yazılı olarak talep etmesine bağlı olarak Türkçe veya İngilizce dilinde hazırlanarak, üyenin e-posta adresine yüksek çözünürlüklü resim formatında gönderilecektir.

c. Ayrıca, yurt dışından (Türkiye dışı) talep edilen sertifikalar ve iletişim bilgilerinde eksiklik veya yanlışlık olan üyelerin sertifikaları da taleplerine bakılmasızın ve herhangi bir bildirim yapılmaksızın e-posta yoluyla yüksek çözünürlüklü resim formatında gönderilecektir.

Esenkal Akademi tarafından verilen eğitimlere dayanılarak yapılan uygulamalar sonrasında oluşabilecek herhangi bir olumsuz/gayri resmi/yasal olmayan durum, tamamen üyenin kendi sorumluluğunda olup, Esenkal Akademi´nin bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Esenkal Akademi bünyesinde verilen eğitimler, üyelerin kişisel veya mesleki gelişimlerini ilerletmek/artırmak amacıyla verilmekte olup, üyenin ilgili eğitim alanında bilgi sahibi olduğu varsayılmakta ve olumlu/olumsuz tüm sorumluluk üyenin kendisine bırakılmaktadır.

5. Üye´nin Yükümlülükleri:

Üye, Esenkal Akademi servislerinden yararlandığı sırada;

a. Eğitim Başvuru Formu´nda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatalı veya noksan olmasından doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder.

b. Kişisel bilgilerinde yer alan bilgilerin doğru olduğu varsayılarak doğabilecek tüm sorunların kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder.

c. Esenkal Akademi tarafından verilen servislerin ve yazılımların telif hakkı Esenkal Akademi´ye aittir. Eğitim sistemi içerisinde sunulan doküman, ses dosyası, sunum dosyası, video dosyası, elektronik kitap vb. tüm materyaller ücretsiz olarak dağıtılmakta olup, eğitim amaçlı olarak sisteme entegre edilmiştir. Dokümanların tüm hakları üretici, yazar ve lisans sahiplerine aittir. Esenkal Akademi, bu doküman ve materyaller üzerinde hiçbir hak talep etmemekle birlikte, hak sahibinin talebi üzerine ilgili eğitim materyallerini sistemden tamamen kaldırmayı da taahhüt eder.

ç. Esenkal Akademi tarafından sağlanan servisler 4 yaşından küçüklere hizmet verilmeyeceği için üyenin belirteceği yaş dikkate alınacaktır, üyenin vereceği hatalı bilgilerden Esenkal Akademi sorumlu tutulamaz.

d. Servislerin kullanımı sırasında kaybolacak, eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, mektup, mesaj ve dosyalardan Esenkal Akademi sorumlu tutulamaz.

e. Esenkal Akademi´de sunulan eğitimleri Esenkal Akademi tarafından belirlenen şekil dışında ve yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve içerikleri hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve başkaları için hazırlanmış olan eğitimleri yerinde kullanmayarak sözü geçen diğer maddelere uymadığı durumlarda Esenkal Akademi´nin uğrayabileceği tüm maddi ve manevi zararları ödeyeceğini kabul eder.

f. Üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından dolayı gelebilecek zararlardan ötürü Esenkal Akademi sorumlu olmayacaktır.

g. Esenkal Akademi servislerini kullanarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş bilgilerin tamamının üyenin kendi rızası dahilinde kullanıldığı kabul edilir. Üyenin kişisel bilgisayarında oluşabilecek arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamı üyenin kendisine aittir. Oluşabilecek zararlardan dolayı Esenkal Akademi´den maddi veya manevi herhangi bir tazminat talep edilmeyecektir.

ğ. Üyelerin kurallara aykırı davranması halinde, Esenkal Akademi´nin gerekli müdahalelerde bulunma, üyeyi servis dışına çıkarma ve üyeliğine son verme hakkı bulunmaktadır.

h. Üye, sistem üzerindeki satın alma işlemini, kendi rızası ve Eğitim Başvuru Formu´nda kabul ettiği şekilde mail order, kredi kartı, banka eft/havalesi veya posta çeki yöntemi ile yapmaktadır. Çalıntı kredi kartıyla yapılan alışverişler, yetkisiz kullanılan kredi kartlarının sorumlukları tamamen bilgileri kullanan üyelere aittir. Bu tür işlemlerden ortaya çıkacak olan yasal sorumluluklar ve tazminatlar ile ilgili üye sorumludur, Esenkal Akademi´nin herhangi bir yasal sorumluluğu yoktur. Talep edilmesi durumunda bu bilgileri kullanan üyelerin bilgileri, resmi kurumlara verilecektir.

ı. Kredi Kartı ile ödemelerde üyenin kartının bağlı olduğu banka kuruluşu tarafından komisyon bedeli tahsil edilebilmektedir ve üye ödeme işlemi sırasında bu komisyon tutarının da kredi kartından tahsil edileceğini kabul etmektedir.

6. Esenkal Akademi´ye Verilen Yetkiler:

a. Esenkal Akademi üyelerin verdiği bilgilerin doğru olduğunu varsayarak hazırlanmış eğitimlerin devamlılığını sağlayacaktır, üyelerin sisteme verdiği verilerin hatalı olmasından veya sistemden kaynaklanacak hatalardan dolayı Esenkal Akademi sorumluluk kabul etmez.

b. Esenkal Akademi bünyesinde bulundurduğu herhangi bir sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Esenkal Akademi, üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı adı ve şifresi Esenkal Akademi tarafından üyeye sunulacak ve Eğitim Başvuru Formu´nun doldurulmasından sonra geçerli olacaktır. Esenkal Akademi tüm alanları doldurmuş, eğitim başvurusu kabul edilmiş üyelerin bağlantı haklarını süresiz olarak engelleyebilir.

c. Sertifika verilmesi durumunda; sertifikaların hak edilmesi, talebi ve teslim edilmesi ile ilgili, Esenkal Akademi ve akredite eden kuruma ait disiplin yönetmelikleri uygulanmakta ve sertifikaların hak edilmesi kararında, derslerin tümünün tamamlanması kadar ilgili öğretim üyesi, danışman öğretmen ve/veya akreditasyon kurumu yetkililerinin olurları da puanlamaya esas teşkil etmektedir. Buna istinaden; Esenkal Akademi ilgili kurum, kuruluş, öğretim üyesi ya da öğretici danışman ve tüm Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine göre uygunsuz hareketi bulunan, öğretim üyeleri dahil ilgili tüm kurum ve kuruluşları incitici davranışlarda bulunan, haklı ya da haksız yere çözüm aramak ya da talep etmek yerine bu kişi ve kurumları incitmek yöntemiyle şahsen veya herhangi bir iletişim yoluyla şantaj, hakaret, itham ve/veya iftirada bulunan, haksız yere sertifika aldığı belirlenen, ilgili kurum ve kişilerin disiplin ve hiyerarşisine dikkat etmeyen ve hatta bunu asılsız olarak gerek e-posta gerekse internet ortamında yazan, yalan haber yayımlayan, eğitimlere esas teşkil eden derslerin tamamını takip etmemek gibi haksız sertifika alma yöntemlerine başvurduğu ispatlanan ya da bu konuda herhangi bir şüpheye konu üyeler kesinlikle sertifikalarını alamaz ve alınmış bir sertifikaları varsa bunlar herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın iptal edilir.

ç. Sertifika verilmesi durumunda; üyeye gönderilen sertifikaların tüm tasarım hakları Esenkal Akademi´ye aittir. Kargo veya E-posta yoluyla gönderilen sertifikaların renginde, yazısında veya tasarımlarında baskıdan veya tasarımdan kaynaklı hatalar veya çeşitli farklılıklar olabilmektedir. Bu tür hata veya kusurlarda sertifikaların tekrar basılması veya gönderilmesi tamamen Esenkal Akademi´nin inisiyatifindedir. Ad soyad/eğitim adı/sertifika tarihi/sertifika numarası hataları durumunda ücretsiz olarak aynı yöntemle tekrar sertifika gönderimi yapılmaktadır, bunun dışındaki hata veya kusurlarda yeniden sertifika talebi yalnızca ek sertifika ücreti ödenmesi durumunda kabul edilmektedir.

d. Sertifika verilmesi durumunda; Esenkal Akademi, üyenin sertifika talebini yazılı olarak elektronik ortamda bildirmesinin ardından, yapılan bildirime uygun olarak sertifikaları Türkçe veya İngilizce dilinde hazırlar ve e-posta veya Kargo aracılığıyla üyenin bildirmiş olduğu iletişim adresine e-posta için aynı gün mesai saatleri içerisinde, kargo için web sitesinde duyurulan tarihler arasında gönderir. Üyeye herhangi bir şekilde sertifikanın ulaştırılmasından sonra, sertifikanın başka bir yol veya dil seçeneği ile ulaştırılması talebinde ek sertifika bedeli talep edilir, talep edilen ücretin ödenmemesi durumunda bu istek geri çevrilir. Bu maddede belirtilen koşullar, hatalı yapılan ve işleme konulmuş olan sertifika talepleri için de geçerlidir.

e. Sertifika verilmesi durumunda; Esenkal Akademi, toplu eğitim satın alımlarında alınan eğitimlerden herhangi birisi için sertifika talebinde bulunulmuşsa ve bu talep sertifika gönderim dönemine denk gelmişse üyenin diğer eğitimlerini de sonlandırarak tüm sertifikaları ilk talebe uygun olarak hazırlar ve iletişim adresine belirtilen şekilde gönderir. Ancak, üyenin yazılı olarak elektronik ortamdan sonlandırılan diğer eğitimlere ait dokümanları talep etme hakkı bulunmaktadır.

f. Esenkal Akademi, kendi ürettiği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir. Eğitim sistemi içerisinde bulunan tüm materyallerin lisans hakları, iş bu müşteri hizmet sözleşmesinin c fıkrasında de açıklandığı üzere kendi sahiplerine aittir.

g. Üyelere sunulan promosyonlu paketler veya indirim kuponu/hediye çekleri, kontenjan ve stoklarla sınırlıdır. Esenkal Akademi kampanyayı süresinden önce bitirebilir veya süresini uzatabilir.

ğ. Esenkal Akademi, üyenin eğitiminin aktif edilmesi ile birlikte süresiz olarak üyeye yönelik her türlü eposta mesajı, sms mesajı, reklam ve promosyon faaliyetlerinde bulunabilir, Esenkal Akademi bünyesinde bulunan üye bilgilerini kullanarak bu türde aktivitelerin gerçekleştirilmesini destekleyebilir ya da bu faaliyetleri bizzat yürütebilir.

h. Satışa sunulan eğitimlerin veya ürünlerin fiyat ve özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Esenkal Akademi´ye aittir. Fiyat ve özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde Esenkal Akademi hatayı düzeltecek şekilde teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını üyenin hesabına tahsilat yöntemi ile aynı olacak şekilde iade edebilir.

ı. Esenkal Akademi, üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu taktirde üye, geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden Esenkal Akademi´nin sorumlu olmadığını kabul eder.

i. Esenkal Akademi, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla, üyeye haber vermeksizin iş bu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

j. Esenkal Akademi üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir. Esenkal Akademi ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir, veya ücretli hale dönüştürebilir.

k. Üyeden başvuru formu aracılığıyla alınan iletişim adresi, e-posta adresi, cep telefonu numarası ve benzeri tüm iletişim bilgileri; posta, mektup, sms mesajı, mms mesajı, elektronik posta vb. sistemler aracılığıyla, her türlü reklam, duyuru, kampanya, bilgilendirme ve burada sayılmayan diğer iletişim amaçları için, Satıcı ve Satıcı´ya ait firma/markalar tarafından kullanılabilecek olup, üyenin bu maddeyi kabul etmemesi sözleşmenin tek taraflı feshini ve üyenin tüm haklarından feragatını gerektirir.

7. Ürün İadeleri ve Cayma Hakkının Kullanılması:

4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik´te “Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.” hükmü bulunmaktadır. Bu hükümde de belirtildiği üzere; satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünler; ücretleri ödendikten sonra mesai saatleri içerisinde aktif hale getirilir. Üyelik bilgileri kullanılarak bir kez dahi sisteme giriş yapılması halinde, aktif edilen üyelikler hiçbir neden gösterilerek üye tarafından iptal edilemez, yasal cayma hakkı kullanılamaz ve Esenkal Akademi tarafından tahsil edilen ücretler üyeye iade edilmez. Sisteme yapılan tüm girişler özel zaman damgası ve ip numarası ile birlikte üyenin hesabına kayıt edildiği için, sistemimizdeki bu kayıtlar tüm yasal itirazlara delil teşkil edecektir.

8. Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırlaması:

Üyelerin satın aldıkları eğitimler, hizmetler veya ürünler kişiye özel olarak hazırlanmıştır, kişisel kullanım için hazırlanan eğitimlerin, hizmetlerin veya ürünlerin bir başka 3. kişiyle paylaşılması üyelerin sorumluğunda olup iş bu sözleşme kurallarına aykırıdır.

9. Yürürlük:

Eğitim Başvuru Formu doldurduktan, sistem kullanılarak hizmet alındıktan ya da sipariş verildikten sonra bu müşteri hizmet sözleşmesi taraflar arasında eğitim tanıtım/bilgi sayfalarında da bildirildiği üzere 30 gün süreyle yürürlüğe girer. Üyenin yazılı talebi doğrultusunda ve Esenkal Akademi´nin de onay vermesi durumunda bu müşteri hizmet sözleşmesi süresine 7 gün ek süre ilave edilerek, sona erme süresi bir seferliğine uzatılır. Sertifikalar veya eğitimlerle ilgili itirazlarda, resmi itiraz tarihi esas alınacak ve her türlü itirazda yürürlükte olan güncel müşteri hizmet sözleşmesi geçerli olacaktır. (Hizmet ve sözleşme süresi içerisinde talep edilmeyen sertifikalar, üyenin yazılı olarak talep etmesine bağlı olarak Türkçe veya İngilizce dilinde hazırlanarak, üyenin e-posta adresine yüksek çözünürlüklü resim formatında gönderilir.)

10. Fesih:

Esenkal Akademi bu müşteri hizmet sözleşmesine aykırı bir durum tespit etmesi halinde, taraflara fesih gerekçesini haber vermek koşuluyla sözleşmeyi tek taraflı olarak sona erdirebilir.

11. Uyuşmazlık ve Yetkili Mahkeme:

Toplam 11 ana maddeden oluşan bu müşteri hizmet sözleşmesinin içeriği veya alınan hizmetler/eğitimler/ürünler ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık durumunda; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, ilan edilen değerin üstünde ise Balıkesir Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Son Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019

Önemli Hatırlatma: Lütfen bu Müşteri Hizmet Sözleşmesi´nin bir kopyasını rahatlıkla okuyabileceğiniz şekilde yazıcı çıktısı olarak alınız ve saklayınız. Herhangi bir itiraz veya anlaşmazlık durumunda bu sözleşme hükümlerinin uygulanacağını unutmayınız.

×