Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

SÖZLEŞME KONUSU MAL VEYA HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ, TOPLAM FİYATI VE CAYMA HAKKINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

(VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC Uzaktan [Gerçek Zamanlı-Görüntülü] Yabancı Dil Eğitim Hizmetleri Kullanıcı Sözleşmesi)

a. Sözleşme konusu mal veya hizmetin temel nitelikleri

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC internet ağı üzerinden gerçek zamanlı görüntülü (çevrimiçi) olarak uzaktan İngilizce yabancı dil eğitimi verilmesini (sipariş edilmesini) sağlar.

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC tarafından viptalkers.com (uzaktan [gerçek zamanlı-görüntülü] yabancı dil eğitim portalı) sitesi ve Viptalkers Mobil Uygulaması üzerinden gerçek zamanlı görüntülü sohbet oturumu ile uzaktan yabancı dil eğitimi almak isteyen, sözleşme şartlarını kabul etmiş ve imzalamış veya onaylamış kullanıcılar ve kullanıcı olacak 18 yaş altındakilerin yasal veli veya vasileri ile elektronik ortamda sözleşme yapılır.

İngilizce eğitimi üyelik sözleşmesi hükümleri gereğince VIPTALKERS gerçek zamanlı görüntülü sohbet oturumunu, uzaktan yabancı dil eğitimi portalını ve alt yapısını kullanarak, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere; uzaktan İngilizce eğitimi vermek suretiyle hizmet sağlayan VIPTALKERS çalışanı olmayan, bağımsız yüklenici statüsündeki gerçek veya tüzel kişi ÖĞRETMEN ÜYE’ler tarafından viptalkers.com internet adresinden ders saatleri belirlenerek verilir.

Eğitim bedelleri viptalkers.com internet adresinden detaylıca incelenip seçilebilir.

Elektronik ortamda web site üzerinden ders kredisi satın alınarak veya sözleşmede belirtilen diğer yöntemlerle VIPTALKERS hizmetlerinden yararlanılabilir.

b. Satıcı veya sağlayıcının adı veya unvanı

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC

c. Tüketicinin satıcı veya sağlayıcı ile hızlı bir şekilde irtibat kurmasına imkân veren, satıcı veya sağlayıcının açık adresi, telefon numarası ve benzeri iletişim bilgileri ile varsa satıcı veya sağlayıcının adına ya da hesabına hareket edenin kimliği ve adresi

Adres: 112 CAPITOL TRAIL SUITE A562, NEWARK, DE, 19711

İrtibat Telefon No: +1 (732) 783-4018

E-mail adresi: [email protected]

d. Mal veya hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, niteliği itibariyle önceden hesaplanamıyorsa fiyatın hesaplanma usulü, varsa tüm nakliye, teslim ve benzeri ek masraflar ile bunların önceden hesaplanamaması halinde ek masrafların ödenebileceği bilgisi

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC tarafından www.viptalkers.com (uzaktan [gerçek zamanlı-görüntülü] yabancı dil eğitim portalı) sitesi ve Viptalkers Mobil Uygulamasında açıkça belirtilen ücret tarifesindeki her bir seçenek için ayrı ayrı belirlenmiş ders kredisi fiyatları.

e. Sözleşmenin kurulması aşamasında uzaktan iletişim aracının kullanım bedelinin olağan ücret tarifesi üzerinden hesaplanamadığı durumlarda, tüketicilere yüklenen ilave maliyet,

YOKTUR.

f. Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgiler ile varsa bunlara ilişkin taahhütler ve satıcı veya sağlayıcının şikayetlere ilişkin çözüm yöntemleri,

Elektronik ortamda web sitesi üzerinden mail order, kredi kartı, banka eft/havalesi veya posta çeki yöntemi ile ders kredisi satın alarak ödeme yapılabilmektedir.

Kullanıcılar tarafından satın alınan ders kredileri satın alım işleminden sonraki on iki (12) ay içinde kullanılır. Bu süre tamamlandığında kullanıcı tarafından satın alınan ve kullanılmayan ders kredileri otomatik olarak iptal edilir ve kullanıcı hesabından düşülür. Her kullanıcı satın aldığı ders kredilerini satın alım işleminden sonraki 12 ay içerisinde kullanmak ve satın alınan ders kredisi miktarına uygun dersleri planlamaktan kendisi sorumludur. Kullanıcılar süre aşımından dolayı iptal edilen krediler için iade talebinde bulunamazlar, iptal edilen krediler için ders planlayamaz veya diğer hizmetlerden faydalanamazlar. Kullanıcılar satın aldıkları ders kredilerinin kullanım sürelerini kendileri takip ederler. VIPTALKERS’ın kredi takibi yapma ve süresi geçmek üzere olan krediler ile ilgili kullanıcıları ikaz etme zorunluluğu yoktur.

Satın alınan krediler iade edilemez ve bir oturum için kullanılan dakikalar kredilendirilemez. Satın alınmayan krediler için yanlışlıkla ücretlendirilme olduysa geri ödeme talep edilebilecektir. Krediler site üzerinden satın alındıysa geri ödemeler üçüncü taraf ödeme sistemi veya VIPTALKERS tarafından gerçekleştirilebilir. Hatalı olarak ücretlendirildiğini düşünen KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’ler [email protected] adresi üzerinden VIPTALKERS ile iletişime geçebilir. Geri ödeme talebinin dikkate alınması için talebin VIPTALKERS tarafından ücretlendirme sonrasındaki on dört (14) gün içinde alınması gerekir.

g. Cayma hakkının olduğu durumlarda, bu hakkın kullanılma şartları, süresi, usulü ve satıcının iade için öngördüğü taşıyıcıya ilişkin bilgiler,

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkı vardır. Ancak satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünlerin tamamen kullanılması halinde cayma hakkı kullanılamaz.

VIPTALKERS tarafından eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin kullanılmadığının tespiti halinde, kullanılmayan kısım için CAYMA HAKKINI KULLANAN KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere ücretleri iade edilir. CAYMA/iptal durumunda, aboneliğin iptal edildiği güne kadar işlemiş olduğu derslerin ücreti güncel indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanır.

VIPTALKERS tarafından eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin kullanılan kısmına ilişkin hizmet bedelleri (iadesi istenen toplam tutarın %3’ü hizmet bedeli olarak kullanıcıdan tahsil edilir) ve vergiler ile ilgili kesintiler (peşin olarak ödenen ve %4 ile %7 arasında değişen aracı kurum/kuruluş komisyon bedelleri ve diğer kesintiler kullanıcıdan tahsil edilir) yapıldıktan sonra (aboneliğin iptal edildiği güne kadar işlemiş olduğu derslerin ücreti güncel indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanır.), kusurlu davranışta bulunmayan CAYMA HAKKINI KULLANAN KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere ücretleri iade edilir.

İade işlemleri, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin gerekli bilgi ve belgeleri (kimlik, banka hesap numarası, kredi kartı numarası vb.) sunmasından itibaren 10 (on) iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.

İade, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin banka hesap numarasına veya kredi kartı numarasına yapılacaktır. Banka ve diğer ödeme kanallarında yaşanacak gecikmelerden VIPTALKERS sorumlu tutulamaz. (SÖZLEŞME Md.8.2)

h. Cayma bildiriminin yapılacağı açık adres, faks numarası veya elektronik posta bilgileri

Hatalı olarak ücretlendirildiğini düşünen KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’ler [email protected] adresi üzerinden VIPTALKERS ile iletişime geçebilir.

i. Cayma hakkının kullanılamadığı durumlarda, tüketicinin cayma hakkından faydalanamayacağına ya da hangi koşullarda cayma hakkını kaybedeceğine ilişkin bilgi

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkının kullanılmaması halinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünlerin tamamen kullanılması halinde cayma hakkı kullanılamaz.

KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin kusurlu davranışı nedeniyle VIPTALKERS tarafından eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin sağlanamaması hallerinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin kusurlu davranışı nedeniyle sözleşmenin feshi hallerinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

Ders başlangıç saatine 2 saatten daha az kalmış ise KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE bu dersi İPTAL EDEMEZ ve bu nedenle cayma hakkını kaybeder. Bu ders saati için kendisine ücret idaresi yapılmaz. (SÖZLEŞME Md. 8.3)

j. Satıcı veya sağlayıcının talebi üzerine, varsa tüketici tarafından ödenmesi veya sağlanması gereken depozitolar ya da diğer mali teminatlar ve bunlara ilişkin şartlar

YOKTUR.

k. Satıcı veya sağlayıcının bildiği ya da makul olarak bilmesinin beklendiği, dijital içeriğin hangi donanım ya da yazılımla birlikte çalışabileceğine ilişkin bilgi

  • Sanal Sınıfımıza erişmek ve dersleri etkinlikle takip edebilmeniz için güncel Chrome tarayıcısı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Mobil cihazlarda, Sanal Sınıf’a ayrıca iPhone ve iPad için Safari 11’den ve Android için Chrome veya Opera’dan da erişilebilir.
  • Sanal Sınıfın tüm avantajlarından yararlanmak için, masaüstü bilgisayarlardan sınıflara katılmanızı şiddetle öneririz.
  • Online İngilizce sınıflarımıza kaydolmadan önce, hızlı ve güvenilir bir bilgisayarınız, hızlı bir geniş bant bağlantı ve aynı zamanda çalışan bir mikrofon, hoparlör ve web kameranızın olduğundan emin olmanız gerekir. Bir VOIP kulaklık seti kullanışlıdır ancak zorunlu değildir.
  • Ders materyallerini ve ödevlerini PDF formatında görüntülemek için, Adobe Acrobat Reader’ın en son sürümünü kullanmanızı öneririz.

l. Tüketicilerin uyuşmazlık konusunda bilgi

ÖĞRENCİ ÜYE; uyuşmazlıkların çözümü için tüketici hakem heyetine, hakem heyetine veya yargı yoluna başvurmadan önce tüm uyuşmazlıklara ilişkin başvurularını, tüketici başvurularını, arabuluculuk mekanizmasına başvurularını, posta yoluyla yazılı olarak veya elden teslim ederek ayrıca [email protected] adresine e-posta yoluyla göndererek VIPTALKERS’a bildirmeyi kabul, taahhüt ve beyan eder. Uyuşmazlıklar karşılıklı görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanarak çözülür.

Uyuşmazlıklar; mahkemelere başvurulmadan, SÖZLEŞME’DE BAŞKA ŞEKİLDE DÜZENLEME YOKSA ABD’nin tüketici mevzuatına uygun olarak, SÖZLEŞME çerçevesinde çözülür. Bu nedenle “sözleşme metni”ni dikkatlice okuyunuz. VIPTALKERS’ın sorumlu olabileceği ve mahkeme tarafından çözümlenmesi gereken uyuşmazlıklarda; öncelikle arabuluculuk yoluna başvurulacaktır. İhtilaf arabuluculuk aşamasında çözülemezse SÖZLEŞME’DE BAŞKA ŞEKİLDE DÜZENLEME YOKSA ABD MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİ YETKİLİ OLACAKTIR. İşbu SÖZLEŞME, taraflarca imzalandığı veya elektronik olarak /e-posta onayı ile onaylandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, SÖZLEŞME metnine KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE tarafından verilecek elektronik onay/elektronik posta onayı ile imzalanmış kabul edilir ve uygulanır.

İşbu ÖN BİLGİLENDİRMEYİ OKUDUM, ANLADIM, KABUL EDİYORUM. (Elektronik onay durumunda onay düğmesinin seçildiği tarih ve saat geçerli olacaktır.)

 

SÖZLEŞME KONUSU MAL VEYA HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ, TOPLAM FİYATI VE CAYMA HAKKINA İLİŞKİN ZORUNLU BİLGİLENDİRME

a. Sözleşme konusu mal veya hizmetin temel nitelikleri,

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC internet ağı üzerinden gerçek zamanlı görüntülü (çevrimiçi) olarak uzaktan İngilizce yabancı dil eğitimi verilmesini (sipariş edilmesini) sağlar.

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC tarafından viptalkers.com (uzaktan [gerçek zamanlı-görüntülü] yabancı dil eğitim portalı) sitesi ve Viptalkers Mobil Uygulaması üzerinden gerçek zamanlı görüntülü sohbet oturumu ile uzaktan yabancı dil eğitimi almak isteyen, sözleşme şartlarını kabul etmiş ve imzalamış veya onaylamış kullanıcılar ve kullanıcı olacak 18 yaş altındakilerin yasal veli veya vasileri ile elektronik ortamda sözleşme yapılır.

İngilizce eğitimi üyelik sözleşmesi hükümleri gereğince VIPTALKERS gerçek zamanlı görüntülü sohbet oturumunu, uzaktan yabancı dil eğitimi portalını ve alt yapısını kullanarak, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere; uzaktan İngilizce eğitimi vermek suretiyle hizmet sağlayan VIPTALKERS çalışanı olmayan, bağımsız yüklenici statüsündeki gerçek veya tüzel kişi ÖĞRETMEN ÜYE’ler tarafından viptalkers.com internet adresinden ders saatleri belirlenerek verilir.

Eğitim bedelleri www.viptalkers.com internet adresinden detaylıca incelenip seçilebilir.

Elektronik ortamda web site üzerinden ders kredisi satın alınarak veya sözleşmede belirtilen diğer yöntemlerle VIPTALKERS hizmetlerinden yararlanılabilir.

İşbu SÖZLEŞME, taraflarca imzalandığı veya elektronik olarak /e-posta onayı ile onaylandığı tarihte yürürlüğe girecek olup, SÖZLEŞME metnine KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE tarafından verilecek elektronik onay/elektronik posta onayı ile imzalanmış kabul edilir ve uygulanır.

b. Mal veya hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, niteliği itibariyle önceden hesaplanamıyorsa fiyatın hesaplanma usulü, varsa tüm nakliye, teslim ve benzeri ek masraflar ile bunların önceden hesaplanamaması halinde ek masrafların ödenebileceği bilgisi

VIPTALKERS ONLINE TEACHING LLC tarafından www.viptalkers.com (uzaktan [gerçek zamanlı-görüntülü] yabancı dil eğitim portalı) sitesi ve Viptalkers Mobil Uygulamasında açıkça belirtilen ücret tarifesindeki her bir seçenek için ayrı ayrı belirlenmiş ders kredisi fiyatları.

c. Cayma hakkının olduğu durumlarda, bu hakkın kullanılma şartları, süresi, usulü ve satıcının iade için öngördüğü taşıyıcıya ilişkin bilgiler,

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkı vardır. Ancak satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünlerin tamamen kullanılması halinde cayma hakkı kullanılamaz.

VIPTALKERS tarafından bu süre içerisinde eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin kullanılmadığının veya kısmen kullanıldığının tespiti halinde, kullanılmayan kısım için CAYMA HAKKINI KULLANAN KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere ücretleri iade edilir. CAYMA/iptal durumunda, aboneliğin iptal edildiği güne kadar işlemiş olduğu derslerin ücreti güncel indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanır.

VIPTALKERS tarafından eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin kullanılan kısmına ilişkin hizmet bedelleri ve vergiler ile ilgili kesintiler yapıldıktan sonra (aboneliğin iptal edildiği güne kadar işlemiş olduğu derslerin ücreti güncel indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanır.), kusurlu davranışta bulunmayan CAYMA HAKKINI KULLANAN KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’lere ücretleri iade edilir.

İade işlemleri, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin gerekli bilgi ve belgeleri (kimlik, banka hesap numarası, kredi kartı numarası vb.) sunmasından itibaren 10 (on) iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.

İade, KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin banka hesap numarasına veya kredi kartı numarasına yapılacaktır. Banka ve diğer ödeme kanallarında yaşanacak gecikmelerden VIPTALKERS sorumlu tutulamaz. (SÖZLEŞME Md.8.2)

d. Cayma hakkının kullanılamadığı durumlarda, tüketicinin cayma hakkından faydalanamayacağına ya da hangi koşullarda cayma hakkını kaybedeceğine ilişkin bilgi

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkının kullanılmaması halinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

Sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünlerin tamamen kullanılması halinde cayma hakkı kullanılamaz.

KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin kusurlu davranışı nedeniyle VIPTALKERS tarafından eğitim paketleri, hizmet veya ürünlerin sağlanamaması hallerinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE’nin kusurlu davranışı nedeniyle sözleşmenin feshi hallerinde KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE cayma hakkını kaybeder.

Ders başlangıç saatine 2 saatten daha az kalmış ise KULLANICI/ÖĞRENCİ ÜYE bu dersi İPTAL EDEMEZ ve bu nedenle cayma hakkını kaybeder. Bu ders saati için kendisine ücret idaresi yapılmaz. (SÖZLEŞME Md. 8.3)

YUKARIDAKİ HUSUSLARI ve İŞBU METNİ ONAYLAYARAK ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINA GİRECEK VE ÖDEMEYİ TAMAMLAYACAKSINIZ. (Elektronik onay durumunda onay düğmesinin seçildiği tarih ve saat geçerli olacaktır.)

×