Biz Hazırız!

SSS

Sık Sorulan Sorular

Neden VIPTalkers?

VIPTalkers ile İngilizce eğitiminde uzmanlaşmış, TEFL/TESOL sertifikalı öğretmenlerden çevrimiçi olarak İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Hem oldukça zamanınızı alan hem de gereğinden fazla para harcadığınız klasik İngilizce eğitimi yerine boş vakitlerinizi planlayarak seviyenize uygun İngilizce eğitimi için VIPTalkers derslerine göz atmanızı öneririz. Hem de oturduğunuz yerden.

VIPTalkers'a nasıl kayıt olabilirim?

www.viptalkers.com ana sayfasında bulunan “Üye Olun” butonunu kullanarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz. Üyelik işlemleri ile ilgili resimli kullanıcı dokümanlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

VIPTalkers kullanıcı belgelerine nasıl ulaşabilirim?

VIPTalkers sistemlerinin kullanımına ilişkin resimli kullanıcı dosyalarına aşağıdaki bağlanılardan ulaşabilirsiniz:

Oturum açamıyorum. Ne yapmalıyım?

Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız aşağıdakileri kontrol edin:

 • Doğru kullanıcı adı ve şifreyi giriyor musunuz?
 • Sayfadaki kayıt formu büyük / küçük harf duyarlıdır. Doğru harf durumunu kullandığınızı kontrol edin. “Caps Lock” tuşunu kontrol edin “Shift” tuşunun basılı kalmadığından emin olun.
 • Oturum açma ile ilgili probleminiz devam ediyorsa lütfen [email protected] adresinden veya 0(850) 305 78 05 numaralı hat üzerinden bize ulaşın.
VIPTalkers sistemine bağlanmak için hangi cihazları kullanmalıyım?

İnternet sitemize erişim sağlayabildiğiniz her ortamdan bize ulaşabilirsiniz. Bilgisayar, tablet veya akıllı telefonunuzun browser (Chrome, Firefox, Safari vb.) bölümünden www.viptalkers.com adresine giriş yapabilir ve planlı derslerinize katılım sağlayabilirsiniz.

İngilizce seviyemi nasıl ölçebilirim?

İngilizce seviyenizi merak ediyorsanız ücretsiz seviye belirleme dersimize katılın. Hem seviyenizi ücretsiz öğrenin hem de VIPTalkers uzman eğitim kadrosuyla tanışma fırsatı edinin.

Skype ya da Whatsapp gibi programlara ihtiyaç var mı?

Bağlantı sorunu yaşanırsa irtibat kurmak ve dersinize başlayabilmek için yedek olarak Skype ya da whatsapp kullanılabilir.

Bilgisayarımı yeniden başlatmam gerekirse veya yanlışlıkla Ders Odasından ayrılırsam Ders Odasına tekrar katılabilir miyim?

Evet, aynı bağlantıya erişebilir ve tekrar katılabilirsiniz.

Sistemi kullanabilmek için bilgisayarıma herhangi bir uygulama yüklemem gerekiyor mu?

Hayır, her şey tarayıcınız üzerinden gerçekleşecek.

Derse katılmak için tablet veya akıllı telefon gibi mobil cihazları kullanabilir miyim?

Evet, sistem mobil cihazınızda bulunan tarayıcıdan (browser) giriş yaparak sanal dershanemizi kullanabilirsiniz.

Eğitmen tüm ekranımı mı yoksa yalnızca Ders Odasını mı görebilmektedir?

Sanal dershanenin özellikleri yalnızca Ders Odası için geçerlidir. Bu, farklı tarayıcı sekmelerinde veya bilgisayar uygulamalarında dolaşıp gezinmenizi eğitmenin göremeyeceği anlamına gelir. Ders Odasındaki sayfayı yukarı veya aşağı kaydırmanız da, eğitmeni etkilemez.

Online dersleri alabilmem için teknik gereksinimler nelerdir?
 • Sanal Sınıfımıza erişmek ve dersleri etkinlikle takip edebilmeniz için güncel Chrome tarayıcısı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. (Tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol etmek için tıklayın – Google Chrome Hakkında)
 • Mobil cihazlarda, Sanal Sınıf’a ayrıca iPhone ve iPad için Safari 11’den ve Android için Chrome veya Opera’dan da erişilebilir.
 • Sanal Sınıfın tüm avantajlarından yararlanmak için, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan sınıflara katılmanızı şiddetle öneririz.
 • Online İngilizce sınıflarımıza kaydolmadan önce, hızlı ve güvenilir bir bilgisayarınız, hızlı bir geniş bant bağlantı ve aynı zamanda çalışan bir mikrofon, hoparlör ve web kameranızın olduğundan emin olmanız gerekir. Bir VOIP kulaklık seti kullanışlıdır ancak zorunlu değildir.
 • Ders materyallerini ve ödevlerini PDF formatında görüntülemek için, Adobe Acrobat Reader’ın en son sürümünü kullanmanızı öneririz.
VIPTalkers yasaklı davranışlar nelerdir?

VIPTalkers İngilizce eğitim servisini kötüye kullanmak hesabınızın sonlandırılmasına neden olabilir: Lütfen aşağıda yazılı olan yasaklı davranışlardan kaçınınız:

 • Hesabınızı başkalarıyla paylaşmanız yasaktır. Bunun tek istisnası, eğer bahsi geçen hesap çocuk yaşta bir öğrenci için ise (4 ila 14 yaşları arasında), ebeveynler, öğrenci derslerimize alışıncaya kadar bir ay boyunca dersleri denetleyebilirler. VIPTalkers’dan ebeveynler de ders almak isterse, kendilerine yeni bir hesap açmaları gerekir. Grup dersler farklı bir katagoride değerlendirilmekte olup şartları farklıdır.
 • Aynı e-posta adresiyle birden fazla hesap kaydı yapılamaz.
 • Aynı kişi tarafından birden fazla hesap kullanılamaz.
 • Aynı hesap ile aynı anda birden fazla platformdan giriş yapılamaz.

Kayıt olmakta sorun yaşıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

VIPTalkers adresine kaydettiğiniz tüm bilgileriniz gizli tutulacak ve üçüncü şahıslar (hukukî gerekçeler hariç olmak üzere) ile paylaşılmayacaktır. Daha fazla ayrıntı için lütfen “Gizlilik Sözleşmesi“ne göz atın.

Yenilikler için Takipte Kalın!

×